در باره ما

سامانه اینترنتی ستیغ.کام در تلاش است تا آوردگاهی برای زبان و ادب فارسی باشد و به سان منبعی قابل اتکا برای دست یابی علاقه مندان ادبیات فخیم و ارزشمند فارسی، آثار و متون کهن فارسی را مانند میراثی گران قدر، پاس بانی کند و در دسترس همه قرار دهد.

افزون بر این، تلاش ستیغ بر آن است که هم گام با گسترش توانایی ها و فناوری های ارتباطات و اطلاعات، مجموعه هایی از آثار صوتی و تصویری و ابرمتن و چندرسانه ای، همچون کتاب های گویا، برنامه های ویدیویی در زمینه ادبی، عکس ها و محتوا ها و آثار هنری مختلف، بستری برای بالندگی روز افزون شعر و ادب گران سنگ ایران و گسترش آگاهی همگانی در این زمینه باشد. این آثار در مواردی که طبق قوانین کشور ایران دارای مجوز لازم باشند، به صورت آنلاین در این سایت به فروش خواهند رسید.

رسالت ما

وبسایت ستیغ خود را متعهد به احیای آثار گذشته و ارتقای دانش و آگاهی و انس همگانی در باره میراث سترگ و فخیم ادبی ایران می داند. درکی که گرداننده های ستیغ از جامعه امروز ایران به دست آورده اند، جامعه را، بویژه نسل نوجوان و جوان را، بسیار علاقمند و تشنه آموختن و آشنایی با ادبیات گذشته ایران یافته اند. و بر آن می کوشند تا بستری مناسب برای سیراب کردن عطش جامعه به آموختن؛ و نیز حمایت از نشر و تالیف کتاب های ارزشمند ادبی فراهم کنند.

در کنار این هدف، ستیغ پا به عرصه ای کما بیش نوین از تولید محتواهای چندرسانه ای از جمله تولید کتاب گویا نهاده است. که امید دارد با مشارکت و همکاری و درایت و پشتکار دوستان و مخاطبان گرامی وبسایت، قدم در راهی بنهد که چه بسا تا کنون در بسیاری از کشورهای جهان از آن غفلت شده است.

 

دیدگاه ما

بر این باوریم که آثار ادبی و تاریخی فارسی، با این که از غنا و گستردگی و ارزش تاریخی عظیمی برخوردار است، اما آن چنان که باید و شاید، مورد توجه و در دسترس همگان قرار ندارد و به قدر لازم مورد استفاده قرار نمی گیرد.

دلیل این مهجور افتادن را گسست و شکاف میان نسل جدید با زبان و ادبیات فارسی می دانیم و معتقدیم که با حضور رسانه های نوین و به کارگیری از امکانات وسیع و ارزشمند دنیای مجازی و قابلیت های ابرمتن، چند رسانه و سهولت انتشار و مطالعه به این شیوه، می توان محتوایی درخور و شایسته برای فارسی زبانان ایران و جهان فراهم ساخت.

گرداننده های این سایت با احساس این خلاء و درک لزوم فعالیت در این زمینه، اقدام به پیاده سازی متون کهن ادبی ایران و تولید آثار فاخر چندرسانه ای نموده اند که حاصل این تلاش ها، در این وبسایت عرضه خواهد شد.

گرداننده‌های وب‌سایت

وبسایت ستیغ به یاری و همدلی جمعی صمیمی از فعالان عرصه ادبیات و هنرمندان و استادان تولید کتابهای گویا و چندرسانه ای و نیز متخصصان تکنولوژی اطلاعات و محتوای بر پایه وب تاسیس شده است و در تلاش است تا دریچه های نوین و روزآمدی را در زمینه بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات در گسترش دانش همگانی و آشنایی جامعه کشف یا بازگشایی کند.

سهیل قاسمی

مدیر وبسایت ستیغ

نشانی

تهران، بازار بزرگ ستارخان
مرکز خرید آپادانا، پلاک ۵۰۷-۵۰

Get Directions

پاسخگویی

شنبه تا چهارشنبه: ۹ تا ۱۶
پنجشنبه: ۹ تا ۱۳
جمعه: تعطیل

تماس

۰۹۰۲۳۳۵۵۴۲۴
setiq.com@gmail.com

ورود کاربر

اشتراک در ستیغ

شبکه های اجتماعی