پیغام بفرستید

پیام و نامه خود را از اینجا برای ما بفرستید. آدرس ایمیل خود را درست وارد کنید چون پاسخ به نشانی ایمیل شما خواهد آمد.

نشانی

تهران، بازار بزرگ ستارخان
مرکز خرید آپادانا، پلاک ۵۰۷-۵۰
Get Directions

تماس با ما

+۹۸۹۰۲۳۳۵۵۴۲۴
setiq.com@gmail.com

پاسخگویی

شنبه تا چهارشنبه: ۹ تا ۱۶
پنجشنبه: ۹ تا ۱۳
جمعه: تعطیل

دنبال کنید

پرسش‌های رایج 

دامنه فعالیت محصولات ابرمتن و چندرسانه ای چیست؟

نظر به گسترش و رواج استفاده از وسایل الکترونیکی همراه مانند گوشی های هوشمند همراه و تبلت ها و رایانه های همراه که دارای صفحه نمایش و امکانات چندرسانه ای (ضبط و پخش صدا، عکاسی، نمایش تصویر در ابعاد و کیفیت بالا) و امکان ارتباط مستقیم و غیر مستقیم با خبرگزاری ها و مولفان هستند؛ و ساده شدن خبرنگاری و آگاهی از اخبار و بهره مندی از بازی ها و سرگرمی های متنوع و جذاب اینترنتی و چند رسانه ای، نیاز به تولید محتوای مورد اقبال جامعه ی رو به افزایش استفاده کننده از این امکانات به طور جدی احساس می شود. محصولات ابرمتن و چندرسانه ای در هر موردی می تواند جایگزین کتابخانه، جزوه ها، بایگانی اداره و همچنین کلاس درس شما شود. در این باره بیشتر خواهیم گفت.

برای خرید کتاب گویا، چگونه از کیفیت آن مطلع شوم؟

کتاب های گویا توسط گروه کتاب گویا و طی فرایند زیر تولید و منتشر می شود:

انتخاب اثر، اعتبار سنجی نسخه های قابل دسترسی، گزینش نسخه مرجع برای خوانش، تعیین بخش هایی که در نسخ متعدد متفاوت هستند و خوانش آن ها با توضیحات لازم، ویرایش کل اثر صوتی، بازبینی (بازشنوایی) فایل ها توسط کارشناس ادبی و کارشناس فنی و ناظر ضبط، افزودن توضیحات متنی و گویا، تراک بندی و تفکیک بخش ها در فایل های جداگانه، انتخاب و میکس موسیقی

در این فرایند تلاش بر این است که کاری صحیح و سالم از لحاظ ادبی و فنی و جلوه های هنری و تخصصی تولید شود.

با این اوصاف، نمونه ای از اثر به صورت رایگان پیش از خرید در دسترس مخاطب قرار دارد که با شنیدن آن، می توان به کیفیت اثر و سایر موارد لازم پی برد.

علاوه بر این در بسیاری موارد، فایل های گویا به صورت رایگان در کنار متن های کتاب ها وجود دارد که در این موارد مخاطب می تواند بدون خرید اثر نیز به صورت آنلاین از آن استفاده کند.

رویکرد ستیغ صرفاً فروش محصولات نیست. بنا را بر گسترش آگاهی همگانی نهاده ایم. و بسته های قابل فروش برای دوستانی در نظر گرفته شده است که مایل هستند کل مجموعه را یک جا در اختیار داشته باشند، و یا قصد کمک به مجموعه ستیغ دارند.

در نظر داشته باشید که ستیغ وابسته به نهادی نیست و بدواً به صورت یک تشکل غیر انتفاعی از علاقه مندان به فرهنگ و ادبیات و رسانه تشکیل شده است. درآمدهای حاصله نیز در جهت تامین هزینه های اداره این سامانه و خدمات مرتبط در نظر گرفته شده است.

آیا متن شعرهای مندرج در ستیغ معتبر است؟

متن شعر ها و نثر های درج شده در وبسایت ستیغ، بر اساس منبع مشخصی بازنویسی و بازبینی شده اند. اعتبار متن های مندرج در ستیغ بر اساس اعتبار منابع آن سنجیده می شود. از این بابت که متن، مطابق با نسخه چاپی ذکر شده باشد دقت کافی به عمل آمده است. و البته از دوستانی که احیاناً به موارد عدم انطباق این چنینی یا اشتباهات تایپی یا املائی بر می خورند تقاضا داریم که موارد را به ما گوش زد کنند تا اصلاح گردد.

در مواردی که از یک متن کهن، چند ضبط یا چند نسخه در دست باشد و نسخه های مختلف، عبارت های متفاوتی را در یک باره ضبط کرده باشند، ارجحیت با متنی است که به عنوان متن مرجع در نظر گرفته شده. البته تلاش بر این است که به قدر وسعت و دسترسی، تمامی نسخه ها را به تفکیک مرجع، در ستیغ بیاوریم. که البته این کار به مرور زمان و با همکاری دوستان و علاقمندان فرهیخته ستیغ امکان پذیر خواهد بود.

تلاش بر این است که در متن هایی که چند تصحیح معتبر برای آن در دسترس است، تمامی ضبط ها و نسخه ها، به صورت مجزا و با ذکر منبع، جدا جدا در ستیغ منتشر شود.

وقتی می‌گویید چندرسانه منظورتان چیست؟

چند رسانه با توجه به تعبیه امکانات پخش صدا و تصویر با کیفیت و ابعاد مناسب، و امکان استفاده از ابزارهای صوتی و ویدیویی برای توضیح مفاهیم یا آموزش یا خلق آثار ادبی و هنری، ایجاد کتاب ها و نشریات و مجلات ابرمتن با استفاده از قابلیت های چند رسانه ای مانند پیوند به ویدیوی یک اثر یا فایل صوتی یا موسیقی به عنوان یاری دهنده به درک یا فهم اثر، علاوه بر کمک در ارتباط با مخاطب در دستیابی به رسالت و هدف اثر، جنبه های جذابیت و دلربایی و زدودن خشکی و دشواری مطالعه را نیز به اثر می افزاید به نحوی که در مخاطب علاقه بیشتری به دنبال کردن آثار آموزشی یا علمی یا ادبی یا هنری ایجاد می کند.

ابرمتن چیست؟

اَبَر متن (Hypertext) با بهره گیری از رایانه و امکانات آن، این امکان را به وجود آورده است که بتوان در یک اثر یا متن نوشتاری، ارجاع ها و پیوندهایی به سایر متون یا تصاویر یا صداها و ویدیوها ایجاد کرد که خواننده اثر، به صورت اختیاری و در صورت تمایل بتواند به آن پیوند ها مراجعه کند و آگاهی های لازم را به دست بیاورد.

چگونه می توانم با ستیغ همکاری کنم؟

ستیغ وابسته به هیچ تشکل و جریان و نهاد و سازمان و اداره ای نیست. هدف ستیغ ایجاد بستری برای گسترش دانش و آگاهی همگانی و خدمت به فرهنگ و ادب و هنر ایران است. بنیانگزاران ستیغ در ابتدا هیچ گونه حمایت و کمکی از هیچ نهادی نگرفته اند و با انگیزه های فردی و سرمایه شخصی اقدام به راه اندازی این سامانه کرده اند.

ستیغ، دست همه عزیزان را که با رویکرد فرهنگی و هنری قصد همکاری داوطلبانه در هر کدام از زمینه های فعالیت وبسایت دارند، به گرمی می فشارد.

بدیهی است که در صورت گسترش فعالیت ها و قابلیت تبدیل ستیغ به بنگاهی سود ده، اقدام های مربوط به تجاری سازی فعالیت ها و محصولات و خدمات صورت خواهد پذیرفت و همکاران و همراهان ستیغ نیز به تبع آن، از مزیت های این امر برخوردار خواهند گردید. البته در حال حاضر برنامه ای در این باب به نتیجه نرسیده است و همکاری ها به صورت داوطلبانه و غیر انتفاعی صورت خواهد پذیرفت. البته نام و مشخصات همراهان گرامی ستیغ به شکلی شایسته در وبسایت معرفی می گردد و مراتب قدردانی ستیغ از دوستداران فرهنگ ایران پیشاپیش به حضور اعلام می گردد.